Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dnešní víkend a naše budoucnost?

22. 1. 2017

Vzhledem k výsledkům a hlavně předvedené hře budeme muset upravit nominace na turnaje a zápasy do budoucna. Našim cílem je, aby co nejvíce hráčů hrálo zápasy a turnaje a proto jsme na tento víkend sestavili 3 týmy. Náš jeden tým se zúčastnil turnaje ročníku 2007, kde předváděl takovou hru a výsledky, se kterými můžeme být spokojeni (samozřejmě je vždy něco zlepšovat a zdokonalovat).Tyto turnaje hlavně slouží k tomu, abychom byli schopni konkurovat stejně starým ročníkům z jiných měst. Další dva týmy byly sestaveny tak, že z "nových" hráčů doplněných o některé naše hráče byl tým, který si šel zahrát, bez ohledu na výsledek. Tento tým na svém druhém turnaji dokázal 2 týmy porazit a se 3 prohrát, což není špatné. Prohra s naším druhým týmem 0:9 byla sice velká, ale vzhledem k sestavě bílého týmu se dala očekávat. O co byl tento výsledek pro modré krutý, bílé měl odrazit k dalším zápasů na tomto turnaji. Bohužel se tak nestalo. Co nám je platné, že pražské týmy porážíme skoro v chůzi, když pak narazíme na Příbram, Ústí nad Labem a naše hra se hroutí jako domeček z karet. Oba zápasy jsme ve 3 minutě prohrávali 0:3 a zbývajících 10 minut je to už pouze křeč z naší strany. Dnes jsme hráli zimní ligu a každý náš tým předvedl úplně odlišný přístup a hru. Ti co hráli jako druzí vlétli na soupeře tak agresivně, že jsem ani nestačil spočítat, že vedou 7:0. Jistě je pak určitý pokles soustředěnosti, soupeř dá po našich chybách góly, výsledek zkoriguje,ale v momentě když je potřeba opět přidáme góly a vcelku v klidu dohrajeme do vítězného konce. Po sobotním náročném turnaji a celkovém počtu hráčů v zápase to lze považovat za pěkný víkend. 

Náš druhý tým také začal tím, že dal gól, jenže to bylo to poslední hezké co dnes předvedl. Soupeř nás předčil ve všech směrech, důrazný, rychlý, s chutí do hry a střelby. My jen koukali, padali, sráželi se, přepadávali přes balon a hlavně nechtěli hrát. Sestava velmi slušná, skoro každý z hráčů by byl nejraději v týmu těch nej. Jenže s tím co jsme dnes předváděli nemáme ani na .... týmy. 

Myslím si, že náš celý realizační tým (který rozšiřujeme o větší spolupráci s Vencou, další trenéry) což dá dost práce, aby se povedlo, se snaží klukům vytvořit nadstandardní podmínky pro jejich činnost (když si vzpomenu co my jako děti měli k dispozici při trénování a na jakých hřištích jsme hráli). Všichni tomu věnujeme čas ze svého volna na úkor rodiny. Pokud vás vedoucí týmu požádá o info ohledně hor, plesu,či jiných záležitostí jako vybírání růžových papírů A5, nebo bílých A4 je odezva z vaši strany minimální. Kolik času stráví komunikací s jinými týmy ohledně zápasů, vyřizování turnajů, sestavování plánu hracích dnů? V placení příspěvků také na Motorletu nepatříme k týmům bez problémů. Vy to neposloucháte, ale my od vedení Motorletu ano. 

Poslední věc je ta, že poslední dobou při zápase  kolem hřiště je mnoho "koučů". Povzbuzujte kluky, hecujte je, ale neraďte jim. Stejně všechny informace nezaznamenají a pokud některou ano, pak neví co je v ten moment to nejlepší. Trenér soupeře se dnes sám divil, kolik koučů-diváků máme, což není dobré.

Závěrem: výše popsané není k tomu, aby to někoho naštvalo, urazilo, ale aby se každý zamyslel na tím co udělat proto, aby kluci hráli pěkný fotbal pro vaši radost, aby měli oni sami dobrý pocit ze hry a výsledku, který není důležitý, ale je na prvním místě.!!!